Použití Eyeloly chrání oči před nakažením

Nová mezinárodní studie ukázala, že jedním z dalších příznaků onemocnění Covid-19 je zánět očních spojivek. Oči tak mohou sloužit jako vstup pro tento druh viru, a proto je třeba minimalizovat jakýkoliv kontakt rukou v oblasti očí.

Autoři mezinárodní studie své tvrzení opírají o data z průzkumu mezi infikovanými novým typem koronaviru v čínské provincii Chu-pej. Dvanáct z 38 sledovaných pacientů tam totiž projevovalo příznaky odpovídající konjunktivitidě (zánětu spojivek), tedyzduření a otok spojivek a zvýšené slzení „SARS-CoV-2 může být přenášen okem, na základě schopnosti viru napadnout spojivku,“ stojí také v publikaci vědců. Je ale zapotřebí dalšího výzkumu k objasnění toho, jak covid-19 oči ovlivňuje, doplňují badatelé.Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/veda/oci-jako-vstupni-brana-viru-do-tela-priznakem-nakazy-covidem-muze-byt-podle-nove-studie-i-zanet-spoj.A200908_174233_ln_veda_sei
 
Tato část těla se dá chránit brýlemi, avšak při ošetřování oka při manipulaci s čočkami či při odstraňování nečistot, bychom se měli vyhnout kontaktu rukou v oblasti očí, abychom zabránili případnému vnesní viru do oka. Při používání očních tyčinek Eyeloly se takovému kontaktu vyhnete a navíc díky pohodlné manipulaci s tyčinkami snadno aplikujete kontaktní čočky do vašeho oka.